Nabídka již 138 lokací pro vaše fotografie!

Místa na fotografování


Nejnovější lokace

SWAN STUDIO V PRAZE
photostudiobrno
Designový interiér na Smíchově
Nadstandardně vybavený designový střešní byt
fotostudio, atelier bělehradská 82
Web neustále vyvíjíme a zlepšujeme. Uvítáme vaše názory, připomínky a náměty na nové vlastnosti či funkce. Pište prosím na profil na facebooku nebo využijte naše diskuzní fórum.

Zasílání nových lokací e-mailem

Po zařazení nové lokace na tomto serveru
vám automaticky pošleme e-mail.

Aktuální fotolokace na vašem Facebooku

Lihovar Smíchov

  • více fotografií (5)
Bývalý lihovar na Smíchově. Přístup bohužel není možný, je dobře a nepřetržitě střežen. Povolení ke vstupu není reálné získat. Fotit se dá z protilehlého kopce nebo přes plot či na ulici.

Praha
Nádražní 2, Praha 5

Další informace

Továrna na líh a potaš byla založena Samuelem Fischlem a Adolfem Rosenbaumem roku 1880. Prameny však zmiňují lihovar patřící rodině Fischlů již v roce 1836, kdy byl dceřiným podnikem provozu u Veselí nad Lužnicí. Na přelomu 19. a 20. století je třetí největší ze sedmi pražských lihovarů. Jako suroviny sloužil výběr z melasy. Z odpadu se vyráběly draselné soli pro Inwaldovu sklárnu.

Současná podoba pochází z roku 1907. Areálu dominuje rafinerie s převýšenou věžovou částí s půlkruhově zakončenými okny. V interiéru se dochovalo dekorativní litinové točité schodiště. Po znárodnění byla potašovna přestavěna na octárnu (1957), která patřila k předním evropským producentům. V roce 2000 byla výroba ukončena a areál i přes zájem developerů dál chátrá. Budova rafinerie a polygonální komín jsou památkově chráněny.

Vlastníkem budov je firma Zlatý lihovar a. s., jejímž jediným akcionářem je firma Goldfin Investments ltd. se sídlem na Panenských ostrovech.

Přístup do Lihovaru není možný. Je dobře a nepřetržitě střežen, povolení ke vstupu není reálné získat. Fotit se dá z protilehlého kopce a nebo jen přes plot či na ulici.


Diskuze k této lokaci

Autor Nadpis
Kontrolní otázka: jaký je měsíc? (číslo)
 
fotolokace.cz | Kontaktujte nás prosím na Facebooku | spravce@fotolokace.cz