Nabídka již 137 lokací pro vaše fotografie!

Místa na fotografování


Nejnovější lokace

photostudiobrno
Designový interiér na Smíchově
Nadstandardně vybavený designový střešní byt
fotostudio, atelier bělehradská 82
Blakk Studio
Web neustále vyvíjíme a zlepšujeme. Uvítáme vaše názory, připomínky a náměty na nové vlastnosti či funkce. Pište prosím na profil na facebooku nebo využijte naše diskuzní fórum.

Zasílání nových lokací e-mailem

Po zařazení nové lokace na tomto serveru
vám automaticky pošleme e-mail.

Aktuální fotolokace na vašem Facebooku

Továrna Walter Jinonice

  • více fotografií (4)
Dnes již není továrna volně přístupná. Areál prochází proměnou na bussines centrum. Je tu však šance se dohodnout s manažerem a vyžádat si povolení ke vstupu.

Praha
Peroutkova 92, Praha 5, Jinonice
www stránka

Další informace

Walter Motors a.s. byla založena roku 1911 Josefem Walterem. V průběhu roku 1913 byla úspěšně spuštěna výroba automobilů, která trvala až do roku1930. V meziválečném období zažívala fabrika největší rozmach. Od roku 1924 jsou vyráběny licenční motory BMW a také vzniká asi nejslavnější letecký motor Walter NZ-60, který svou značku proslavil na celém světě. Po válce byla fabrika znárodněna a přejmenována na Motorlet, s.p. S tím byla omezena i výroba. Úspěšnou výrobu leteckých motorů konstrukce Walter nahradila výroba především licenčních sovětských motorů až do roku 1989.

Po revoluci r. 1989 se továrna vrátila k původnímu názvu Walter a.s. až v roce 1995. Ovšem neznamenalo to rozkvět do původních hladin slávy. V demokratickém režimu nebyla továrna soběstačná a značné oživeni přišlo až po roce 2000 kdy bylo propuštěno přes 1000 zaměstnanců z původních 1500.

Další vývoj ovšem nevedl ke zlepšení jako u jiných značek, které prošly oživením. Americký majitel závodu neměl chuť do Waltrovky příliš investovat. Navíc, kvůli špatně sepsaným smlouvám se podniku dařilo čím dál méně.

V současnosti developerská firma chystá na místě bývalé továrny zbudování celé nové čtvrti. Snahou je prý zachovat genius loci místa. Továrnu, která tu byla celé jedno století, by měly i nadále připomínat zrekonstruované budovy.


Diskuze k této lokaci

Autor Nadpis
Kontrolní otázka: jaký je měsíc? (číslo)
26.3.2018 11:27:20, Bushman
Snůška nesmylů
Po II. světové se sice krátký čas vyráběly i licenční motory M05 (původní RD-45) a M06 (původní VK-1) pro stíhačky MIG 15, ale pokračuje však i vlastní výroba pístových motorů. V tom období měla továrna až 3000 zaměstnanců. Vrcholem vlastních konstrukcí byly motory proudový M701 (pro cvičný L29 Delfín) a turbovrtulový M601 (pro malé dopravní letadlo L410 Turbolet).
25.8.2016 11:35:17, Paula
Už nestojí, na jejím místě vyrůstá moderní objekt Waltrovka
 
fotolokace.cz | Kontaktujte nás prosím na Facebooku | spravce@fotolokace.cz