Nabídka již 138 lokací pro vaše fotografie!

Místa na fotografování


Nejnovější lokace

SWAN STUDIO V PRAZE
photostudiobrno
Designový interiér na Smíchově
Nadstandardně vybavený designový střešní byt
fotostudio, atelier bělehradská 82
Web neustále vyvíjíme a zlepšujeme. Uvítáme vaše názory, připomínky a náměty na nové vlastnosti či funkce. Pište prosím na profil na facebooku nebo využijte naše diskuzní fórum.

Zasílání nových lokací e-mailem

Po zařazení nové lokace na tomto serveru
vám automaticky pošleme e-mail.

Aktuální fotolokace na vašem Facebooku

Továrna Walter Jinonice

  • více fotografií (4)
Dnes již není továrna volně přístupná. Areál prochází proměnou na bussines centrum. Je tu však šance se dohodnout s manažerem a vyžádat si povolení ke vstupu.

Praha
Peroutkova 92, Praha 5, Jinonice
www stránka

Další informace

Walter Motors a.s. byla založena roku 1911 Josefem Walterem. V průběhu roku 1913 byla úspěšně spuštěna výroba automobilů, která trvala až do roku1930. V meziválečném období zažívala fabrika největší rozmach. Od roku 1924 jsou vyráběny licenční motory BMW a také vzniká asi nejslavnější letecký motor Walter NZ-60, který svou značku proslavil na celém světě. Po válce byla fabrika znárodněna a přejmenována na Motorlet, s.p. S tím byla omezena i výroba. Úspěšnou výrobu leteckých motorů konstrukce Walter nahradila výroba především licenčních sovětských motorů až do roku 1989.

Po revoluci r. 1989 se továrna vrátila k původnímu názvu Walter a.s. až v roce 1995. Ovšem neznamenalo to rozkvět do původních hladin slávy. V demokratickém režimu nebyla továrna soběstačná a značné oživeni přišlo až po roce 2000 kdy bylo propuštěno přes 1000 zaměstnanců z původních 1500.

Další vývoj ovšem nevedl ke zlepšení jako u jiných značek, které prošly oživením. Americký majitel závodu neměl chuť do Waltrovky příliš investovat. Navíc, kvůli špatně sepsaným smlouvám se podniku dařilo čím dál méně.

V současnosti developerská firma chystá na místě bývalé továrny zbudování celé nové čtvrti. Snahou je prý zachovat genius loci místa. Továrnu, která tu byla celé jedno století, by měly i nadále připomínat zrekonstruované budovy.


Diskuze k této lokaci

Autor Nadpis
Kontrolní otázka: jaký je měsíc? (číslo)
26.3.2018 11:27:20, Bushman
Snůška nesmylů
Po II. světové se sice krátký čas vyráběly i licenční motory M05 (původní RD-45) a M06 (původní VK-1) pro stíhačky MIG 15, ale pokračuje však i vlastní výroba pístových motorů. V tom období měla továrna až 3000 zaměstnanců. Vrcholem vlastních konstrukcí byly motory proudový M701 (pro cvičný L29 Delfín) a turbovrtulový M601 (pro malé dopravní letadlo L410 Turbolet).
25.8.2016 11:35:17, Paula
Už nestojí, na jejím místě vyrůstá moderní objekt Waltrovka
 
fotolokace.cz | Kontaktujte nás prosím na Facebooku | spravce@fotolokace.cz